Niezidentyfikowane odgłosy na poddaszu? To może być kuna!

Pogryziony materiał izolacyjny dachu, np. wełna mineralna, nieprzyjemny zapach i odgłosy dobiegające z okolic poddasza (najsilniejsze nocą) - mogą świadczyć o obecności niechcianego lokatora, który postanowił przezimować w naszym domu.
W takich przypadkach trzeba jak najszybciej reagować ponieważ szkody wyrządzone przez kunę często przekraczają kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Usługi

Lokalizacja siedliska

Lokalizujemy miejsce, w których bytują kuny

Mamy niezbędne urządzenia

Instalujemy urządzenia odstraszające kuny

Gwarancja jakości

Sporządzamy dokumentację dla ubezpieczyciela

Dlaczego dach?

Kuny wybierają poddasza, ponieważ tam jest im ciepło, a wełna mineralna pozwala im pozbyć się pasożytów z sierści. Kuna domowa jako drapieżnik uaktywnia się przede wszystkim po zmierzchu, kiedy rozpoczyna polowanie. Podstawą jej pożywienia są gryzonie ale również jaja ptaków oraz owoce z przydomowych ogrodów. Początkowo oprócz nocnych hałasów uciążliwe jest to, że w miejscach bytowania pozostawia odchody o bardzo intensywnym zapachu. Z czasem na suficie pojawiają się brudne plamy, a następnie zaczynamy wydawać znacznie większe pieniądze za ogrzewanie domu, ponieważ izolacja została zniszczona, zdarzają się również pożary spowodowane przegryzioną instalacją elektryczną w domu lub w samochodzie.

Długotrwałe działanie zwierząt

Warto ubezpieczyć swój dom, ponieważ większość ubezpieczycieli w Polsce w swoim zakresie ubezpieczeń domów zapewnia ochronę z tytułu szkód wyrządzonych przez długotrwałe działanie zwierząt.
W przypadku stwierdzenia przez nas obecności kun w dachu, sporządzamy protokół z badań, organizujemy naprawę oraz instalujemy urządzenia odstraszające.