Osuszanie budynków

Osuszanie po zalaniu polega na doprowadzeniu suchego powietrza do zawilgoconych stref za pomocą pompy ciśnieniowej. Suche powietrze dociera do namokniętej przestrzeni, nasycając się wilgocią i uchodzi do pomieszczenia, gdzie następnie jest osuszane.

Metody osuszania

Do osuszanych pomieszczeń wstawione zostaną urządzenia o odpowiedniej wydajności oraz wspomagające ich prace wentylatory. Metoda zwana kondensacyjną polega na schłodzeniu ciepłego i wilgotnego powietrza w urządzeniach poniżej danej temperatury, co powoduje skraplanie się wilgoci, która następnie odprowadzana jest do kanalizacji lub zbierana w pojemnikach. Suche powietrze jest następnie podgrzewane i wydmuchiwane z urządzeń z powrotem do pomieszczenia, gdzie wykorzystuje się je do osuszania zawilgoconych powierzchni. Inną metodą osuszania jest metoda adsorpcyjna, w której czynnikiem odzyskującym wodę z powietrza jest adsorbent, tą metodę stosujemy w pomieszczeniach o niższej temperaturze i tam gdzie istnieje możliwość odprowadzenia zgromadzonej wody.

Przygotowanie do osuszania

Przed rozpoczęciem procesu osuszania wykonujemy pomiary wilgotności, następnie przygotowujemy kosztorys ofertowy, który przekazujemy do weryfikacji w zakładzie ubezpieczeń. W trakcie osuszania prowadzimy wizyty kontrolne, podczas których kontrolujemy wilgotność w pomieszczeniach oraz korygujemy rozmieszczenie urządzeń.

Osuszanie ścian mieszkań

Lakus to profesjonalne osuszanie budynków po zalaniu. W swojej pracy korzystamy z nowoczesnych i sprawdzonych technik osuszania, m.in. z doprowadzania do zawilgoconych powierzchni suchego powietrza. Dysponujemy innowacyjnym i bezawaryjnym sprzętem, ale również wyspecjalizowaną kadrą pracowników. Osuszanie budynków nie ma przed nami żadnych tajemnic. Suche powietrze bez problemów dotrze do przemokniętej powierzchni, po drodze nasycając się wilgocią, aby finalnie osuszyć wybraną przestrzeń. Osuszanie mieszkań polega na dobraniu właściwych metod osuszania. Są to urządzenia o bardzo dużej wydajności ich pracę wspomagają wysokiej jakości wentylatory. Korzystamy z metody kondensacyjnej, która doprowadza do tego, iż ciepłe i wilgotne powietrze ulega skraplaniu, a wilgoć odprowadzana jest do kanalizacji.

Osuszanie murów budynków

Osuszanie murów wykonujemy precyzyjnie i terminowo. Wspomagamy w ten sposób wiele osób, znajdujących się w kryzysowych sytuacjach, np. po powodziach.

W swoich działaniach bazujemy także na metodzie adsorpcyjnej. Woda z powietrza odzyskiwana jest w tym przypadku przez adsorbent. Taka metoda jest przez nas realizowana w pomieszczeniach o nieco niższej temperaturze. Dzięki temu osuszanie ścian przebiega bez większych zarzutów. Terem naszego działania jest Kraków, ale również Kielce. Na samym początku przygotowujemy pomieszczenie do osuszania, a następnie dobieramy optymalną metodę i przystępujemy do działania. Realizując proces osuszania przeprowadzamy także regularne wizyty kontrolne.