Wynajem kamery termowizyjnej – czy to ma sens?

maj 5, 2022

Wielu naszych Klientów, w pierwszym kontakcie telefonicznym pyta o możliwość wynajęcia urządzeń pozwalających na samodzielne wyszukiwanie wycieków.

Nasza firma preferuje bezgotówkową usługę, powodem takiej formy prowadzenia biznesu oprócz zadowolenia naszych Klientów jest fakt, niemożności określenia na wstępie kosztów samej usługi.

Ile kosztuje lokalizacja wycieku? Tego nie wiemy, dopóki nie wykonamy podstawowych prac mających na celu wyszukiwanie awarii. Sama kamera termowizyjna, czy to taka wbudowana w telefonie, czy kamera termowizyjna flir są urządzeniami, które wspomagają odnajdywanie wycieków wody. Sama kamera bez takich pomiarów jak: pomiary wilgotności, próby ciśnieniowe, badania akustyczne, poszukiwanie gazu znacznikowego, pozwala odnaleźć 1 z 10 wycieków wody.

Badanie kamerą termowizyjną wykonane przez naszego pracownika, którego celem jest lokalizacja wycieku wody, zawsze wiążę się z pomiarami wilgotności. Kamera termowizyjna flir (w większości nasi technicy używają właśnie takich kamer, ale posiadamy również kamery Testo, Fluke, Milwaukee) łączy się bezprzewodowo z miernikiem wilgotności, co pozwala bardzo precyzyjnie wskazać obszar, w którym wymagane jest osuszanie murów. Koszt takiego badania bardzo często oscyluje w okolicach 300-400zł. Sam wynajem kamery termowizyjnej w firmach wyspecjalizowanych w najmie to koszt rzędu 200zł za dobę. Przy czym należy pamiętać, że kamera termowizyjna wymaga kalibracji oraz doświadczonego operatora, który potrafi zinterpretować wyniki pomiarów termowizyjnych.

Dlatego zachęcamy Was do zawierania dobrych ubezpieczeń swoich mieszkań i domów, które w razie zalania pozwolą bezgotówkowo pokryć koszty związane z poszukiwaniem przyczyny awarii jak również z osuszaniem ścian i wymianą uszkodzonych stałych elementów domu czy mieszkania. Dobre ubezpieczenie to koszt około 500zł w skali roku, a więc nieproporcjonalnie mniej w stosunku do kosztów jakie należy wziąć pod uwagę przy ewentualnej szkodzie, nie tylko tej związanej z zalaniem.