Osuszanie budynków

Osuszanie po zalaniu polega na doprowadzeniu suchego powietrza do zawilgoconych stref za pomocą pompy ciśnieniowej. Suche powietrze dociera do namokniętej przestrzeni, nasycając się wilgocią i uchodzi do pomieszczenia, gdzie następnie jest osuszane.

Metody osuszania

Do osuszanych pomieszczeń wstawione zostaną urządzenia o odpowiedniej wydajności oraz wspomagające ich prace wentylatory. Metoda zwana kondensacyjną polega na schłodzeniu ciepłego i wilgotnego powietrza w urządzeniach poniżej danej temperatury, co powoduje skraplanie się wilgoci, która następnie odprowadzana jest do kanalizacji lub zbierana w pojemnikach. Suche powietrze jest następnie podgrzewane i wydmuchiwane z urządzeń z powrotem do pomieszczenia, gdzie wykorzystuje się je do osuszania zawilgoconych powierzchni. Inną metodą osuszania jest metoda adsorpcyjna, w której czynnikiem odzyskującym wodę z powietrza jest adsorbent, tą metodę stosujemy w pomieszczeniach o niższej temperaturze i tam gdzie istnieje możliwość odprowadzenia zgromadzonej wody.

Przygotowanie do osuszania

Przed rozpoczęciem procesu osuszania wykonujemy pomiary wilgotności, następnie przygotowujemy kosztorys ofertowy, który przekazujemy do weryfikacji w zakładzie ubezpieczeń. W trakcie osuszania prowadzimy wizyty kontrolne, podczas których kontrolujemy wilgotność w pomieszczeniach oraz korygujemy rozmieszczenie urządzeń.

Wyślij do nas wiadomość!
Telefon do nas:

+48 510 679 669

Adres:

ul. Żabiniec 47/1
31-215 Kraków