Osuszanie mieszkania – od czego zacząć?

kwiecień 17, 2023

Osuszanie mieszkania to proces, który może być konieczny w przypadku zalania pomieszczenia, wystąpienia wilgoci lub grzyba. W takiej sytuacji warto wiedzieć, od czego zacząć, aby skutecznie osuszyć mieszkanie i zapobiec dalszym szkodom.

  1. Sprawdź przyczynę wilgoci

Przed rozpoczęciem procesu osuszania mieszkania warto zastanowić się, skąd pochodzi wilgoć. Czy jest to skutek zalania, wycieku wody, czy może przyczyna leży w zbyt wysokiej wilgotności powietrza? Rozpoznanie przyczyny jest kluczowe, ponieważ pozwoli uniknąć powrotu problemu w przyszłości.

  1. Wyłącz źródło wilgoci

Jeśli przyczyną wilgoci jest zalanie lub wyciek wody, należy jak najszybciej wyłączyć źródło wilgoci. W przypadku mniejszych zalanych obszarów można spróbować je usunąć za pomocą ręcznika lub mopu. W przypadku większych zalewów warto wezwać profesjonalistów do usunięcia wody.

  1. Usuń nadmiar wody

Po usunięciu źródła wilgoci należy usunąć nadmiar wody. Można to zrobić za pomocą odkurzacza przemysłowego lub specjalistycznej pompy. Ważne jest, aby pozbyć się jak najwięcej wilgoci, ponieważ pozwoli to skrócić czas osuszania mieszkania.

  1. Wietrz mieszkanie

Po usunięciu nadmiaru wody należy wietrzyć mieszkanie. Otwórz okna i drzwi, aby umożliwić przepływ powietrza. Dobrze jest również użyć wentylatora, aby przyspieszyć proces osuszania.

  1. Wykorzystaj osuszacz powietrza

Jeśli wilgoć powietrza jest zbyt wysoka, wietrzenie mieszkania nie będzie skuteczne i warto skorzystać z osuszacza powietrza. Jest to urządzenie, które pomaga pozbyć się wilgoci z powietrza. Osuszacz powietrza skutecznie przyspieszy proces osuszania mieszkania.

  1. Skontaktuj się z profesjonalistami

Jeśli proces osuszania mieszkania wydaje się skomplikowany lub nie radzisz sobie z nim samodzielnie, warto skontaktować się z profesjonalistami. Specjaliści posiadają niezbędne urządzenia zarówno do osuszania ścian jak również do osuszania podposadzkowego. Zachęcamy do kontaktu z firmą Lakus: 888 701 702. Całość prac w przypadku lokali posiadających ubezpieczenie zostanie wykonana bezgotówkowo.